27 Април, 2026

​Йовчев: Атентаторът от Сарафово е свързан с Ливан

​Йовчев: Атентаторът от Сарафово е свързан с Ливан

Самоличността на терориста, загинал при взрива на летище Сарафово преди две години е установена и продължава се събират още доказателства по линия на международното сътрудничество. Това заяви вътрешният министър Цветлин Йовчев пред журналисти.

Той обаче отказа да го назове по име, обяснявайки, че не е момента сега да влиза в подобни детайли.

„В ход е досъдебно производство. Единственият, който може да разреши предоставянето на информация, това е наблюдаващият прокурор. Не искайте от мен в момента да влизаме в такъв разговор”, коментира силовият министър.

Според него „следата” все още води към връзка на атентатора с Ливан. Какво ще можем в един съдебен процес да докажем, това вече е друг въпрос. Ако става въпрос дали той е убеден в това – Йовчев бе категоричен: Да, аз съм убеден.

Припомняме, че Faktor.bg още миналата седмица излезе с информация, че камикадзето, взривило бомбата на летище в Сарафово, е ливанец. Трагедията с израелските туристи се разигра на 18 юли 2012 година. Тогава при бомбения атентат загинаха петима израелски граждани и българският шофьор на автобуса, в който са пътували. Тогава страната ни обвини ливанската групировка "Хизбула" за взрива. 

По-рано днес излезе информация, че според резултатите от българското и международното разследване атентаторът е алжирец.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: Видяхме, че този по-разпокъсан подход не даде достатъчно добър резултат на изборите

Божанов: Видяхме, че този по-разпокъсан подход не даде достатъчно добър резултат на изборите

На този етап нямаме отговор от "Продължаваме промяната" по отношение на коалиционно споразумение , тъй като там дяволът е в детайлите – какво точно ще бъде разписано, каква цел ще имаме, заяви съпредседателят на "Демократична България"

Петър Чолаков: Четиригодишен мандат на Радев е възможен, но само при едно условие

Петър Чолаков: Четиригодишен мандат на Радев е възможен, но само при едно условие

Анализаторът предупреди, че стабилността на управлението зависи от овладяването на вътрешните конфликти в Продължаваме Промяната – Демократична България, напредъка по съдебната реформа и способността за формиране на по-широко мнозинство за ключови промени

По пътната ни мрежа се придвижват съюзни сили за участие в учението Logistic Support 26-1

По пътната ни мрежа се придвижват съюзни сили за участие в учението Logistic Support 26-1

На 27 и 30 април по републиканската пътна мрежа се придвижва личен състав и военна техника от София и Ловеч към машинодрум „Тодорово“