24 Май, 2025

​За „довиждане” Бакалов натресе на софиянци нов шеф на КАТ - София

​За „довиждане” Бакалов натресе на софиянци нов шеф на КАТ - София

В последните часове като служебен министър на МВР Йордан Бакалов натресе на София нов шеф на КАТ. От днес е встъпил в длъжност досегашният зам.-началник Тенчо Тенев. Заповедта му била разписа преди няколко дни, но умишлено крили за назначението му за да няма напрежение сред състава, който не приема Тенев. Според източници на Faktor.bg шефът на СДВР бил против издигането на Течно Тенев на важния пост, но Бакалов категорично и целенасочено лобирал за съученика си от Димтровградския техникум. Пътни полицаи коментират, че още от първия ден Тенев направил опити да отмени заповедта на предишния началник Иво Писанов, комисия от четирима души да раздава регистрационните табели. Тенев ясно демонстрирал намерения еднолично да раздава номерата.

Тенев е известен като протеже на червения Михаил Миков, който като министър го докара от Димитровград за зам. шеф на КАТ – София. По-късно обаче Тенев отнесе няколко наказания и бе пенсиониран от министър Цветанов. Катаджията обаче успя да се уреди, че е бил в болничен когато му е връчена заповедта за пенсиониране и осъди МВР. По времето на Цветлин Йовчев бе възстановен в КАТ, а сега Бакалов го направи титуляр на шефския пост. Тенчо Тенев стана скандално известен и с факта, че почти непрекъснато е в болнични. Например за 2011 г. колегите му твърдят, че по болест е отсъствал в продължение на 284 дни. Срещу него има и жалби за злоупотреба с власт, но извади късмет като съученик на Йордан Бакалов, за което сам се хвали. 

Сподели:

Коментари (0)

 Над планините ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност

Над планините ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност

Над Черноморието около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Има условия и за градушки

Киселова за искането на Радев към КС по референдума за еврото: Няма да постигне резултата, който се очаква

Киселова за искането на Радев към КС по референдума за еврото: Няма да постигне резултата, който се очаква

Според нея ще има дело за тълкуване на конституционен текст, но не и по въпроса дали решението ѝ е правомерно

бТВ: Нова рокада в МВР - освободен е заместник- директорът на полицията Калоян Милтенов

бТВ: Нова рокада в МВР - освободен е заместник- директорът на полицията Калоян Милтенов

Посочва се, че му е предложено да остане в системата, но не е ясно на какъв пост