Броят на партиите в Реформаторския блок ще се увеличи до седмица с още няколко. Това съобщи председателят на предизборния щаб Найден Зеленогорски, след като в ЦИК бяха внесени над 6500 подписа за регистрация на обединението в предстоящия вот, съобщи БТА.
Все още се водели преговори и затова Зеленогорски не назова кои ще са другите формации. Сега в блока влизат четири партии и индивидуални членове.
Под добро представяне на РБ, каквато била амбицията, се разбирало съставяне на десноцентристко правителство и мнозинство. В противен случай можело да се стигне до кабинет ГЕРБ - БСП.
Според лидерите на обединението разделението на вдясно би трябвало да притеснява десните избиратели. По думите на Зеленогорски разбиването на РБ е грешка. Вратите са отворени още една седмица, посочи той.
Председателят на предизборния щаб добави още, че ще си сътрудничат с НПСД и ДОСТ, ако са в следващия парламент, по линия на евроатлантическата ориентация.
Още от България
Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“
"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов
Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората
Според бранителя на новата власт градската десница е в огромна грешка като смятат, че ще свалят правителството на „Прогресивна България“ с протести, вместо да се концентрират в предстоящите президентски избори на 25 октомври
Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях
Много е трудно да си лоялен към руския интерес, а да биеш олигархията в България - генезисът на олигархията у нас е свързан със службите на комунстическия режим, които са много силно свързани със съветските и после с руските служби, коментира политологът