6 Декември, 2025

1000 лв. глоба за 130 км/ч в града

1000 лв. глоба за 130 км/ч в града

Колата ще се спира от движение за алкохол и джигитите, които карат бясно в града, ще отнасят 1000 лв. глоба Това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата, които ще бъдат гласувани от депутатите до края на седмицата,съобщава "24 часа". “

Най-големи са санкциите за превишаване на скоростта с над 50 км в час. В населено място - 700 лв., извън населено място - 600 лв., а за обществен превоз на пътници и опасни товари - 1000 лв.”, обясни Настимир Ананиев, шеф на транспортната комисия в парламента. За всяко следващо превишаване с 5 км глобата се увеличава с 50 лв. Така при шофиране със 130 км в час в града при разрешени 50 км глобата стига 1000 лева. Ако предположим, че някой кара с 90 км над ограничението в населено място - глобата стига 1100 лв. 

Колата ще се спира от движение, ако шофьорът бъде хванат след употреба на алкохол или без книжка, гласят други промени. 

Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.