Георги Кадиев за пореден път разкритикува остро проектобюджета за 2015 г. Този път обект на атаката му са промените, заложени при държавното обществено осигуряване. Своята позиция той изрази отново на страницата си във Фейсбук, където с конкретни факти, мотивира и критиките си към управляващите.
Ето какво написа в социалната мрежа червеният депутат:
"В парламента върви обсъждане на бюджета на държавното обществено осигуряване за 2015. Ето "политиките" съгласно доклада по законопроекта:
1. Увеличаване на възрастта за пенсиониране с 4 месеца, съотв. до 64 г. за мъже и 61 г. за жени. Напомням, че средната продължителност на живот е 71 г. за мъже и 74 г. за жени. Напомням и че спрямо 2000 г. средната продължителност на живота се е вдигнала с 1.4 години, а възрастта за пенсиониране с 4 г. при мъжете и 6 г. при жените.
2. "Осъвременяване" на пенсиите с 1.9%. Толкова е и очакваната инфлация за 2015, т.е. никакво подобрение.
3. Увеличаване на минимална пенсия от 154,50 лева на 157,44 лева. Цели 2,94 лева на месец или по 9,4 стотинки на ден. Е, през февруари ще е 10,5 стотинки.
4. Увеличаване на социалната пенсия за старост от 113,00 лв на 115,15 лв, или по 7 стотинки на ден.
5. Периодът, върху който се изчисляват краткосрочните обезщетения при раждане се увеличава от 18 на 24 месеца. Засяга 35 000 майки, които ще губят по около 16-18 лева на месец. Прекрасен сигнал за повишаване на раждаемостта.
ТОВА ПРИЛИЧА ЛИ ВИ НА РЕФОРМА? На мен ми прилича на отказ от реформа", завършва поста си политикът.
Още от България
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията
"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"
МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия
Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район
Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!
"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"