Финансовият министър Владислав Горанов и полицейските синдикати не се разбраха на днешната среща, свикана заради орязването на социалните придобивки в сектор "Сигурност", които планира финансист №1 от следващата година.
Така че протестът на полицаите за утре остава, а очакванията са, че 20 000 служители на реда, което е 1/3 от всички, ще излязат на улицата.
Имаме подадени заявления в сряда от 18.00 часа за протести в София, Плевен, във Враца, Елхово, Варна и Добрич, заяви Галентин Грозев, един от синдикалните лидери в МВР и се зарече, че протести ще има всеки ден.
Синдикатите днес само били информирани за проектобюджета за следващата година, в който са заложени по-малко средства за сектор "Сигурност", в т.ч. и намаляване от 20-те заплати на напускащите МВР.
Синдикатите ще търсят среща отново с ръководството на Министерството на финансите и на МВР в петък или понеделник. На тази среща те ще настояват да присъства и премиерът Бойко Борисов.
Още от България
Облаци от скакалци завладяха района на Рилските езера
Числеността на скакалците в тези части на Рила нараства до милиони при горещо време - са естествена част от планинската екосистема
Голям пожар затвори Подбалканския път край Сливен, спряха движението на влаковете
Трафикът се отбива по обходни маршрути, като полицейски екипи са на място и преценяват динамично откъде е най-безопасно да се пренасочат автомоблите
Тодор Тагарев за инцидента при Кардам: Може да не е заблуден украински дрон, а пуснат от Русия - за да набеди Украйна
Дронът падна до газопровода, който е критично важен за захранването с газ на ЕС, но и на Украйна