25 Декември, 2025

​Журналисти: С член 209 в Изборния кодекс БСП и ДПС си готвят “Костинброд 2”

​Журналисти: С член 209 в Изборния кодекс БСП и ДПС си готвят “Костинброд 2”

БСП и ДПС се оказаха по-хитри от своите предшественици. Тъй като рейтингът им постоянно пада, те са си подготвили една вратичка - ще си направят “Костинброд 2”, но сценарият ще бъде така изпипан, че никой да не може да ги хване.

Тази теза разви в студиото на Нова ТВ журналистката Илиана Беновска. Коментарът й бе по повод изтеклата в публичното пространство информация, че управляващите се готвят да възложат на частна лицензирана печатница да отпечата част от бюлетините за евровота. Изненадващото в този случай било, че това е регламентирано в новия Изборен кодекс, в който според чл.209, ал.1 БНБ има право, по необходимост, да възложи отпечатването на част от бюлетините на частни лицензирани печатници.

Подобна бе позицията и на журналистът Милушев. Той бе категоричен, че с чл.209  в Изборния кодекс на Мая Манолова отново се залагат компрометиращи практики и нередности, с които управляващите целят да манипулират общественото мнение. Залагат си предварителни скандали, които да отклоняват вниманието на гражданите от реалните проблеми и нередности, които стават в държавата, коментира още той. 

Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина