17 Юни, 2026

23% от ГЕРБ не послушаха призива “НЕ” на Борисов

23% от ГЕРБ не послушаха призива “НЕ” на Борисов

“За” развитието на ядрената енергетика са били 60.4% от българите, а против – останалите 39.6%.

Паралелните изследвания, които са водени в изборния ден показват, че 23% от избирателите на ГЕРБ не са послушали волята на своя лидер и са казали “да” на проекта. 

Още по-драстичен е този процент при симпатизантите на Меглена Кунева, която призова да не се гласува на този референдум – 62.11% от нейния потенциален електорат е подкрепил Белене. 

17.54 % пък от привържениците на ДСБ и десните също са казали “да” на нова ядрена централа. 

84.8 % от електората на Доган е гласувал също с “да” на референдума, но за сметка на това избирателната активност в смесените райони е била най-ниска за страната. 

Електоратът на БСП се е вслушал в агитацията на своя лидер Сергей Станишев и днес на референдума повече от 85% от тях са гласували с “да”.

С изненада социолозите отчитат, че на този вот ги е нямало ромите, вероятно защото не е имало допълнителни стимули. 

 

Сподели:
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Коментари (0)