27 Февруари, 2026

​Костов даде команда: В 23-ти МИР гласувайте за ген. Атанасов!

​Костов даде команда: В 23-ти МИР гласувайте за ген. Атанасов!

Бившият премиер и екс лидер на ДСБ Иван Костов даде на верните си последователи и симпатизанти недвусмислен знак за кого да гласуват във важния 23 избирателен район в София, на чиято територия живее той самият. Водач на листата от Реформаторския блок там е шефът на СДС Божидар Лукарски, а втори остана човекът на тъмносините Атанас Атанасов.

Според бившия премиер лидерите на блока са допуснали грешка, като не са избрали на 14 септември политик, който да ги ръководи и представлява пред обществото. Така утре няма да се знае и кой ще носи отговорност за отделни решения или за изборния резултат, предупреди Костов по bТВ.

Той бе категоричен, че използването на префернциалния вот ще даде възможност на избирателите да посочат и кои са естествените лидер при реформаторите.

Аз ще гласувам префернциално. Няма да дам гласа си за човек, който се страхува от вътрешен избор за лидер, а ще подкрепя този, който има твърда антируска позиция, заяви бившият премиер. 

Деликатно той не посочи конкретни имена, но ако се разчетат правилно думите му Лукарски, като водач на листата няма шанс за подкрепа, защото подви опашка и не застана на директен избор за водач на блока. Вторият в листата пък ген. Атанасов е възможно най-твърдият противник на кремълската и Путиновата политика у нас, както и открит противник на българските рубладжии и корумпираните им схеми за източването на България. Генералът всъщност е и единственият шеф на спецслужби, който си позволи да изгони преди години трима руски дипломати и бизнесмени, опасни за националната ни сигурност. 

Да не забравяме, че знаците на Костов оставиха преди няколко месеца отпечатък и върху избора на евродепутат. Тогава пак чрез преференцията отпадна водачът на реформаторите Кунева, а за европарламентът замина човекът на ДСБ Светослав Малинов.

Сподели:

Коментари (0)

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Обявиха реорганизацията на движение на 3-ти март в София

Столична община излезе и с конкретна информация къде ще бъде възможно да се движат превозни средства

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Разград, Търговище и Габрово с нови областни директори на МВР

Новите назначени са по решение на вътрешния министър Емил Дечев, който вече е издал съответните заповеди

Трайчо Трайков: Високите сметки за ток се дължат на нарасналото потребление

Трайчо Трайков: Високите сметки за ток се дължат на нарасналото потребление

Във всяко от електроразпределителните дружества са подадени около  6-7 хиляди жалби - при около „10-20-30 жалби“ е установено, че са основателни