Строителството на нов мост над р.Дунав ще струва между 200 и 270 млн. евро, написа в. „24 часа”. Това показват проучванията на четирите места, където може да се изгради новото съоръжение. Четирите варианта са: Русе-Гюргево, Силистра-Кълъраш, Никопол - Турно Мъгуреле и Оряхово-Бекет.
В началото на юли в Русе е проведена работна българо-румънска среща, на която са представени проучванията за новия мост. Министерствата на регионалното развитие на България и Румъния са подчертали, че са за съоръжения, свързващи по-бедни региони. Целта е да се привлекат инвестиции, които да подпомогнат местния бизнес.
Според експерти на 2 от посочените места може да се построи тунел под Дунава - при Никопол-Турну Мъгуреле и Оряхово-Бекет. Но ако бъде предпочетен именно такъв проект, строежът ще е по-скъп със 70 млн. евро. Окончателното решение трябва да се вземе през септември т.г.
За третия мост ще се търси европейско съфинансиране през програмния период 2014 г.-2020 г.
Още от България
В неделя времето ще бъде предимно слънчево
Минималните температури ще са от 20 до 23 градуса, а максималните - между 25 и 30 градуса, за София - около 26.
Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ
Илия Лазаров коментира и твърденията на вътрешния министър Иван Демерджиев за предполагаем съвместен полет на Делян Пеевски и Десислава Атанасова
При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей
Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.