36-годишна родилка е починала в Многопрофилната болница в Търговище, съобщиха от Регионалната здравна инспекция. Сигналът е получен от директора на лечебното заведение. Уведомено е и здравното министерство. От направената аутопсия става ясно, че смъртта е настъпила в резултат на двустранна белодробна емболия. Родилката е постъпила в болницата с влошено състояние и е направено спешно секцио. Бебето е спасено, но майката е издъхнала след операцията. По случая е образувана проверка. Резултатите ще са ясни до три дни.
„Жената е била консултирана с кардиолог и е обсъдено много сериозно какво трябва да се предприеме. Случаят е бил наистина труден за решение и много рязко е настъпило всичко. За съжаление понякога при раждане се случват точно такива инциденти”, обясни д-р Райна Жейнова, РЗИ-Търговище.
Още от България
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите