7 Декември, 2025

​Тропическо време през юни, термометърът скача до 36 градуса

​Тропическо време през юни, термометърът скача до 36 градуса

Работният юни започва с тропически маниер. Преди обед разкъсани облаци и малко слънце, след обяд дъжд и гръмотевици в цялата страна. В Централна България и около планините валежите ще са значителни, ще има и бури. През деня ще бъде хладно за сезона с максимални от 18 до 22 градуса, съобщи Нова ТВ. Жълт код е обявен за почти цялата страна. Предупреждението важи за всички области без Видин, където се очаква метеорологичната обстановка да е спокойна. В останалите райони синоптиците предупреждават, че се очакват краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще има условия и за градушки.

Утре ще бъде по-топло и преди обед слънчево. Следобед в Южна и Западна България ще превали и прегърми. От сряда до края на седмицата отново главно в следобедните часове ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, по-съществени в петък. В източните райони ще има условия и за градушки. Температурите слабо ще се повишат, но ще останат по-ниски от нормалните за сезона.

През месеца температурите ще варират между 10 и 15 градуса най-ниски и най-високи - между 31 и 36.

Средната месечна сума на валежите в равнините ще е между 60 и 90 л/кв.м, по Черноморието и долината на река Струма - между 40 и 60 л, а в планинските райони - от 90 до 140 л.

Валежите ще са близо до нормата, но ще са неравномерно разпределени. През по-голямата част от месеца въздушната маса над страната ще бъде неустойчива.

Облачните и дъждовни дни преобладават. Слънцето се връща по-постоянно в края на месеца.

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”