27 Декември, 2025

​Позор! Българи в Лондон веят и козируват пред руското знаме на 3 март

​Позор! Българи в Лондон веят и козируват пред руското знаме на 3 март

Група сънародници – русофили и атакисти използваха националния празник за поредната руска провокация срещу България. Вчера те са развели руски знаме и плакати с признателност към Русия в Лондон. Това става ясно от изявите им във Фейсбук и споделяния на възмутени от провокацията им българи.

„Отбелязване на националният праник на България ! ДА ЖИБЕЕ БЪЛГАРИЯ ,СЛАВА РУСИЯ !!!“(пуликуваме дословно, с правописните грешки, б.р.) Това е написала на стената си поклонничката на Атака - Ива Ивата, която провокира премиера Бойко Борисов на срещата му с български граждани в английската столица преди няколко седмици. Преди дни тя призова българите да празнуват 3-ти март в руското посолство в Лондон, защото от нашето им отказвали (виж ТУК, б.р.).

Вчера групичка от около 25 души са развели руски знаме пред посолството на Русия и са се снимали, но премълчават, че не са били пуснати от "братушките"  да влезнат вътре. След това минали и през българското посолство, като твърдят, че там вратата била заключена. Ето как инициаторката на провокацията Ивата описва кратко събитието: „Отбелязването на 3-ти март в Лондон приключи! Всичко премина гладко и успяхме да се срещнем с интересни хора! Поднесохме цветя, надписани картички с заедно с кръст, който беше поставен в един от пликовете!

Един от най-запомнящите се моменти за мен беше тогава, когато бивш военен, завършил военната школа във Велико Търново и напуснал България като полицай, отдаде чест пред руският флаг, който се вееше гордо пред Посолството на Русия!

След ,като приключихме, минахме и през Българското Посолство в Лондон, на чиято врата пишеше, че ще бъде затворено на 3-ти март, но въпреки всичко в него не спираха да влизат елегантно облечени хора, говорещи на английски ….“

Faktor.bg се свърза с пресцентъра на Външно. Според тях на националния празник е имало две тържества в българската мисия в Лондон – на дипломатическия корпус и за граждани. Вратите на посолството ни обаче никога не са били заключени. По време на приема за дипломатическия корпус е пристигнала група българи, която е искала да връчи петиция за разширяване на правомощията на консулската дейност. Петицията им е била приета, но никой не е бил връщан, категорични са от Външно. От посолството ни пък преди празника потвърдиха, че никога не са отказвали на българи да честват там 3 март, както алармираше Ивата.

Сподели:

Коментари (0)

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението  беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

В своето изказване той представи актуалната политическа обстановка в страната и подчерта, че участието на БСП в управлението е било водено от ясни принципи и отговорност към обществото.

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около минус 3°.