Жители на столицата алармираха, че трусът се е усетил по високите етажи на блоковете в квартал "Младост".
Според Европейски средиземноморски сеизмологичен център епицентърът на труса е в Черно море, на 26 км от Каварна, на 63 км източно от Варна.
Снощи земетресение с епицентър устието на Кабмия бе регистрирано в 22,13 часа, близо до населено място Старо Оряхово. Дълбочината му бе около 4 км. Това съобщи Емил Ботев, ръководител на департамент по „Сеизмология" в Националния институт по геофизика, геодезия и география на БАН.
По думите му 21 сеизмични станции на територията на България са отчели магнитуд 2,6 по Рихтер.
Още от България
Депутат на Радев за бюджета: Просто се налага да изпием до дъно тази горчива чаша
Той обаче увери, че е доста по-обнадежден по отношение за финансовите параметри на Бюджет 2027 и същевременно отрече Бюджет 2026 да е дело на „Прогресивна България“.
Хамид Хамид: Справката за Делян Пеевски е изфабрикувана, отговорните лица в ГДБОП да се извинят
Министърът се позова на справка, изготвена от служители на ГДБОП, припомни той
Николай Ненчев: Предстои битка за свободата ни, времето за разум е днес
Само ако успеем да обединим целия демократичен спектър, без да се делим на „малки“ и „големи“, можем да спечелим президентската институция и да възстановим демократичния баланс в държавата