1 Август, 2026

630 хил. лева е парното и водата на депутатите за година

630 хил. лева е парното и водата на депутатите за година

630 000 лв. – това е цената на парното и водата на депутатите за една година. Информацията стана ясна откритата процедура за доставчик топлоенергия и водоснабдителни и канализационни услуги за нуждите на имотите на парламента, съобщи БГНЕС.

От заданието на обществената поръчка за доставка на топлоенергия става ясно още, че НС ще плати до 950 000 лв. (1 140 000 лв., с ДДС) за "топлото" на депутатите в сградите на пл. "Народно събрание" и на пл. "Княз Александър I".

В сметката влизат и 164 ведомствени апартамента, които депутатите от страната ползват за живеене в рамките на мандата си. Жилищата са в кварталите "Изток", "Лагера", "Красно село", "Витоша", "Подуяне", "Мотописта", "Овча купел", "Люлин" и центъра. За целта НС ще сключи договор с "Топлофикация-София" за срок от две години.

От заданието на обществената поръчка за доставка на водоснабдителни и канализационни услуги става ясно, че НС ще плати до 100 000 лв. (120 000 лв., с ДДС). Освен за водата на сградите на парламента в София, в сметката влиза сметката за вода и за почивната станция на НС във Велинград. За целта НС ще сключи договори със "Софийска вода" и "ВКТВ"-Велинград за срок от две години.

Сподели:
АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

АЯР разреши да започне извеждането от експлоатация на 3-и и 4-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

Всички етапи от процеса ще се изпълняват при осигуряване на необходимия приоритет на ядрената безопасност

Явор Гечев, ПБ: Ако можеше да избегнем приемането на американските самолети, нямаше да вземем решение за разполагането им

Явор Гечев, ПБ: Ако можеше да избегнем приемането на американските самолети, нямаше да вземем решение за разполагането им

"Ние имаме традиционно добри отношения с Иран, но искаме да бъдем разбрани, че икономическите последствия за България може да са значителни, ако в крайна сметка не изпълним договор, който е подписан през 2006 г."

Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"

Втори американски военен самолет-цистерна кацна в авиобаза "Безмер"

С решение на Народното събрание САЩ ще могат да разположат във базата общо осем такива самолета

Коментари (0)