27 Декември, 2025

​68 депутатски гласа ще бъдат достатъчни за избора на Меглена Кунева

​68 депутатски гласа ще бъдат достатъчни за избора на Меглена Кунева

68 депутатски гласа ще бъдат достатъчни за избора на Меглена Кунева за нов образователен министър, тъй като днес в началото на заседанието се регистрираха 131 народни представители. 

Кворумът за начало на заседанието е 121 души, а за избора на нов министър са достатъчни 50% от присъстващите + 1.

Депутатите насрочиха дебатите по избора на нов образователен министър за 14.00 часа и гласуваха да удължат работния си ден.

Междувременно Атанас Атанасов от ДБГ предложи избора на Кунева да се отложи за утре, тъй като премиерът не е в страната, а по конституция той трябва да предложи промените в Министерски съвет и не е редно това да се прави с писма. 

На това се противопостави Димитър Делчев от Реформаторския блок, тъй като всички са се убедили в подкрепата на Борисов за Кунева. Депутатите отхвърлиха предложението на Атанасов.

В същото време стана ясно, че съпредседателят на Патриотичния фронт, който отказа подкрепа на Кунева вчера, Валери Симеонов би предложил кандидатурата на проф. Божидар Димитров, но не е ясно доколко това е възможно.

Сподели:

Коментари (0)

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии