Седем каскадни микроязовира в област Бургас са със скъсани стени, показва проверка на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, информира БНР.
Четири от водоемите са на територията на община Бургас, два са в община Камено и един в Айтос. Язовирите не са включени в списъка на потенциално опасните и според специалистите не могат да създадат приливна вълна.
64 пожарникари участват в спасителните действия, информират от МВР.
Осем язовира се проверяват за скъсани язовирни стени. По неофициална информация 90 литра на квадратен метър е падналото количество дъжд от 2.00 до 4.00 часа през нощта.
Още от България
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев
Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.
Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...
"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той
ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов
Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика