От 8,30 има протест пред ДКЕВР, съобщи Дончо Дудев по ТВ7 гневният протестиращ срещу цената на тока, който замери с яйца представителите на ДКЕВР и на Министерството на енергетиката. Той поясни, че няма политически партии в днешния организиран. "Отвратен съм от наглостта и лицемерието на партиите, които се опитват да яхнат тази пареща тема. Днес има митинг на БСП, това е лицемерие и наглост. Другарите от тази партия са виновни са огромните дупки в НЕК. Драгомир Стойнев изговори един куп глупости", ядосано обяви в студиото Дудев.
На въпрос какво е искането им, той обясни, че ще искат това, което се иска от февруари месец. "Излезе доклад на ДАНС за хилядите нарушения на електроразпределителните дружества. Стана ясно, че полиици имат интереси в зелената енергия, че дупката в НЕК е от източване на Белене, Цанков камък. Всички политици го говорят, но като първа мярка е повишаване на тока".
Дудев декларира, че ще продължи да бъда на улицата. "Явно още не сме готови . Явно трябва да ни бръкнат по-дълбоко в джоба. Имаме възможност да ги спрем. ДКЕВР винаги е бил използван за корпуративни интееси и енергийната мафия, този орган е маша в ръцете на политиците", заяви още той.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"