21 Юни, 2026

А. Джамбазки: Европа е на колене пред Турция

А. Джамбазки: Европа е на колене пред Турция

"Има вариант бежанците от Гърция да тръгнат към нас и това е заплаха. В Европа се е натрупал много гняв срещу действията на ЕС по отношение на бежанците", коментира пред бТВ евродепутатът Ангел Джамбазки.

"Тази сделка с Турция е срамна. Там има репресии, геноцид, цензура, а ЕС ще затваря преговорни глави. Европейските политици се оказаха лицемери. Европа е на колене пред Анкара. Ние отдавна говорим за изграждането на стена, но ни се смееха. Това е третата такава сделка с Турция и няма никакви гаранции, че нелегалните имигранти ще спрат да нахлуват", заяви  Джамбазки. 

"Европа на Ангела Меркел е на колене, но все по-голяма сила започва да набира Европа на Виктор Орбан. Ако нелегалните имигранти тръгнат към България, ще лъсне цялата неподготвеност на Румяна Бъчварова и държавата. В България забелязвам надигането на една патриотарска вълна, която може да достигне и до крайности", прогнозира проф. Михаил Мирчев.

Сподели:
Днес избират новия главен мюфтия

Днес избират новия главен мюфтия

Двама са кандидатите за главен мюфтия: досегашният председател на Висшия мюсюлмански съвет Ведат Ахмед и заместник-главният мюфтия Ахмед Хасанов

Първият ден на лятото ще бъде слънчев, с купеста облачност след обяд - на места с превалявания

Първият ден на лятото ще бъде слънчев, с купеста облачност след обяд - на места с превалявания

 Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София – около 30°

Левски: Няма да преведем нито евро на Божков преди компетентните институции да се произнесат

Левски: Няма да преведем нито евро на Божков преди компетентните институции да се произнесат

Институциите трябва да преценят дали поисканото плащане е допустимо и дали не представлява заобикаляне на международни санкции

Коментари (0)