7 Декември, 2025

А. Райчев: Ненапускането на Меглена Кунева е предизвестено

А. Райчев: Ненапускането на Меглена Кунева е предизвестено

Имаме истински фарс - една партия заяви, че излиза в опозиция, когато тримата й министри остават в управлението, каза социологът Андрей Райчев в коментар на политическата ситуация.

Символично и нарочно тези бройки в квотата бяха променени в последния момент, за да не се изпълни 100% от исканото от Христо Иванов, а 95%. И той, както се бе зарекъл, напусна министерския пост. Оставката не бе замисъл на партия, а лично действие на един честен човек, който държи на думата си, каза Райчев в интервю за Радио София.

Тази оставка бе кубчето в пирамидата, което което освободи напрежението и най-дясната част от Реформаторския блок - ДСБ, предприе своето .Първо Радан Кънев напусна в лично качество. Той срещна подкрепа в неговия електорат, в неговата партия, но не бе последван от другите участници в Реформаторския блок. Не срещна и подкрепа от министрите - освен д-р Петър Москов, тук са и външният и просветният министър. Ненапускането на Меглена Кунева е предизвестено, категоричен е Райчев. Много е вероятно на г-н Плевнелиев да му излезе късметът да съставя три служебни правителства, допълни той.

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”