7 Декември, 2025

Абсурд е токът да има две цени, смята Каролев

Абсурд е токът да има две цени, смята Каролев

Финансистът Владимир Каролев се обяви категорично против въвеждането на две цени на тока - за бедни и за богати. Според него трябва да се направи преосмисляне на социалната политика. Като конкретна мярка той посочи повишаване на събираемостта на парите сметките от потребителите.

"В момента тя е едва 55%, но никой не работи в тази посока. Причината е, че никой не изисква от ромите да плащат, за да може после да гласуват за определени политически партии", заяви неговият събеседник в студиото на ТВ7 Юлий Москов. "Поскъпването цената на тока е неизбежно, но няма нужда да бъде шоково", допълни Каролев. Според него трябва да се намери начин за поевтиняване на суровините, което ще доведе и до намаляване на тарифите.

Събеседниците коментираха и актуализацията на бюджета. По думите им, трябва да се коригира не толкова приходната, колкото разходната част. "Добре е да се направи оценка на харчовете на ведомствата с раздути бюджети. Общините пък ще могат да си стъпят на крака, ако се въведе децентрализация на данъчните приходи." завършиха те.

Сподели:

Коментари (0)

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

Стачки в Гърция: Може да има затруднения с движението през границата

На границата с Турция трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" и на ГКПП Лесово - на изход, за товарни автомобили.