28 Март, 2026

АБВ издига Ивайло Първанов за кмет на Търговище

АБВ издига Ивайло Първанов за кмет на Търговище

Партията на бившия президент Георги Първанов АБВ издигна Ивайло Първанов за кмет в Търговище. В случая обаче не става дума за сина на лидера, а за местен гражданин, страстен фен на ЦСКА. Той беше представен днес от Румен Петков пред журналисти. 

Местните гласоподаватели се шегуват, че най-вероятно Първанов е посочил члена на партията си за кандидат-градоначалник заради съвпадението в имената с по-малкия му син. Опоненти на АБВ в града пък са категорични, че името на компрометирания напоследък син на Георги Първанов, който строи хотел за 7 млн. лв., може да заблуди голяма част от пенсионерите в града, които по традиция подкрепят левите формации. 

Сподели:

Коментари (0)

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето се обръща: дъжд, гръмотевици и застудяване в края на март

Времето в България рязко се променя – след кратко сутрешно затишие идват дъжд, гръмотевици и застудяване. Средиземноморски циклон носи нестабилност, валежи и понижение на температурите в цялата страна.