8 Април, 2026

АБВ се отрече от Кирил Йорданов

АБВ се отрече от Кирил Йорданов

Във връзка с появилите се публикации, свързващи кандидатурата на господин Кирил Йорданов за кмет на община Варна с АБВ, Градският съвет на партията във Варна заявява, че Кирил Йорданов не е кандидат за кмет, издигнат и подкрепян от тях. Това става ясно от официално писмо до медиите. От там твърдят, че във Варна все още не е обявено в публичното пространство кой кандидат кмет ще подкрепят, тъй като процедурата по избора на кандидат за общински кмет в партията не е приключила.

„Водени от честност и откритост към обществото, уточняваме че Кирил Йорданов е номиниран за кандидат кмет от един клуб на АБВ в район Младост и от два клуба на в район Одесос, което означава че зад кандидатурата му са застанали 21 члена от 750-членната организация на ПП АБВ в град Варна. В район Приморски, посочван в публикациите като подкрепящ кметската кандидатура на Йорданов, не е налице нито една номинация за бившия варненски кмет”, пишат още от партията.

Сподели:

Коментари (0)

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

„Информационната среда в България вече се оформя от сили, които никой не контролира или разследва, а изглежда и никой не бърза особено да ги разбере“, пише в свой коментар изданието

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя