27 Юли, 2026

АБВ се уреди със свой член в Централната избирателна комисия

АБВ се уреди със свой член в Централната избирателна комисия

Председателят на ПП АБВ Георги Първанов и зам.-председателят Мариана Тодорова отправиха предложение до президента Росен Плевнелиев за назначение на Мартин Райков като член на Централната избирателна комисия до приключване на мандата на действащите членове.

Съгласно § 143 от Преходните и заключителни разпоредби към Закона за изпълнение и допълнение на Изборния кодекс, за периода на мандата 2014-2019 на ЦИК съставът на избирателната комисия може да се допълни с по един член, предложен от партии или коалиции до президента на Републиката.

Предложенията се приемат, когато след проведени последващи избори за народни представители или за членове на Европейския парламент от България има избрани нови парламентарно представени партии и коалиции или нови партии или коалиции, които имат избрани с техните кандидатски листи членове на Европейския парламент, но не са парламентарно представени.

Новите членове на Централната избирателна комисия се назначават от президента на Републиката за срок до приключване на мандата на действащите членове.

През следващата седмица държавният глава ще издаде указ за назначението на Мартин Райков за член на Централната избирателна комисия.

Мартин Райков е юрист, член на НС на АБВ. Син е на известния телевизионер и шеф на СЕМ, покойния Райчо Райков.

Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)