7 Юли, 2026

АБВ се жалва: Не приеха нито едно наше възражение за промени в Конституцията

АБВ се жалва: Не приеха нито едно наше възражение за промени в Конституцията

Позицията на АБВ за конституционни промени остава непроменена. Това обяви Борислав Борисов председател на ПГ на партията. 

Той се оплака, че в медиите се появили неверни интерпретации за подкрепата на формацията за измененията в Конституцията. По думите му нито едно от възраженията на партията не били взети предвид, по думите му.

АБВ е за изменения в основния закон, но срещу предлаганото разпределение в квотите, подчерта Борисов и добави, че партията няма да подкрепи проекта на първо четене, но самият той ще гласува „за" като символична подкрепа.

Иначе партията имала позитивно отношение към промените в Конституцията.

АБВ ще се съобрази със становището на Венецианската комисия.

Припомняме, днес в Народното събрание на първо четене се гласува проектът за изменение на Конституцията, който цели да проведе структурна и организационна реформа на съдебната власт в съответствие с международните стандарти, като предпоставка за преодоляване на системните дефицити в българската конституционна демокрация. Първоначално не се събра необходимият кворум за гласуване.

Премиерът Борисов и правосъдният министър Иванов дойдохе в пленарна зала.

Сподели:
 Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.

Радев склони Ердоган:  "Чудесният"  договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.

Коментари (0)