17 Януари, 2026

АБВ: В Народното събрание трябва да се промени езика на говорене

АБВ: В Народното събрание трябва да се промени езика на говорене

"АБВ ще работи в конструктивен дух и диалог и ще съдейства за всяко полезно решение. Това се посочва в декларация за приоритетите през новата пленарна сесия, прочетена от парламентарната трибуна от председателят на ПГ на АБВ проф. Борислав Борисов. „Начинът за вземане на решенията в парламента е чрез използване на неправилен подход. Предстоят много тежки задачи на реформи в системи – пенсионна, здравна, съдебна. Необходим е системен подход”, заяви бившият ректор на УНСС.

Проф. Борисов изтъкна, че методът за приемане на законодателни решения и налагане на тежки срокове и притискане на другите за политическо решение е погрешен. „Ако говорим като цяло за парламентарния език, бих го определил като невъзпитан език, използване на провокативни изрази. Това не е конструктивен език, а на конфронтацията и скандала, а не на диалога”, обясни той.

„ПГ на АБВ счита, че през новия сезон трябва да се върне диалогът между политическите сили. Този стил беше поставен от мандатоносителя още при сформирането на правителството. Точно политическият и професионален диалог на Калфин бяха в основата на приемане на социалната реформа”, се посочва още в декларацията на АБВ.

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.