7 Декември, 2025

Aдм. Пламен Манушев: Tрябва да има съд за Горбачов заради Чернобил

Aдм. Пламен Манушев: Tрябва да има съд за Горбачов заради Чернобил

Tрябва да има съд за Горбачов заради Чернобил. За това призова депутатът от ГЕРБ и член на Комисията по отбрана – адмирал Пламен Манушев по повод 30-та годишнина от аварията в ядрената централа в Чернобил. Той заяви, че и днес се виждат последствията от аварията в Чернобил.

„Това негово престъпление не може да има давност, защото наистина милиони хора бяха засегнати. Горбачов за пореден път укри истината от целия свят и от собствения си народ, много малко хора бяха евакуирани“, каза адмирал Манушев. Той заяви, че са загинали почти всички хора, които са се справяли с аварията.

„Един от пожарникарите разказва, че по време на аварията в Чернобил на място са изпратени 250 пожарни. Пожарникарят казва: „Ние гасим, то свети“. Така, че това е огромно престъпление, за което трябва да се сещаме“, допълни Манушев. Адмирал Пламен Манушев каза още, че районът около централата е силно радиоактивен, а територията около Чернобил не е добре контролирана и много хора се завръщат там. Адмирал Манушев заяви, че е необходим строг контрол и подобно заселване не трябва да се допуска.

По думите му човечеството трябва да направи така, че подобни трагедии като аварията в Чернобил да не се допускат. „Ако стане нещо такова, трябва да се действа заедно, за да се предотврати. Хората трябва да са информирани и всички държави, които имат възможност за реагиране в такава ситуация, трябва да вземат превантивни мерки“, каза още той. Припомняме, че днес се навършват точно тридесет години след Чернобилската катастрофа и последиците от експлозията на 26 април 1986 г. 

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”