Нервите на адвокат Илиян Василев не издържаха и избухна срещу прокурора Емил Галипонов. На два пъти той нарече колегата си "кретен" заради разпита на свидетеля Венци Стефанов (президента на Славия). По време на делото "Килърите 4" президентът на Славия разказа за отвличането на сина си Митко от април 2004 година. Той посочи, че е платил откупа от 620 хил. евро като е хвърлил парите от влак. Синът му и до днес е в неизвестност, а Стефанов го мисли за мъртъв.
Футболният бос заяви, че неофициални източници са го информирали, че зад отвличането стои Йосиф Йосифов - Йоско Костинбродски и бандата му. По време на разпита си Стефанов изригна срещу Василев, защитник на Йосифов, който е в неизвестност, заради зададен от него въпрос. Стефанов се вбеси и пожела на адвокат Василев след 6 месеца да е на негово място. Обвини го, че няма морал и го попита как би се чувствал, ако сина му го няма от 11 години и отказа да отговаря на въпросите му.
Разпитът продължи с въпросите на съдия Георги Ушев, съдия на Спецсъда. След като Стефанов бе освободен, адвокат Василев поиска отвод на целия съдебен състав заради допускането на такива груби обиди към него. Той се позова на закона за адвокатурата и посочи, че в него е записано, че по време на изпълнение на служебните си задължения, към адвокатите се дължи същото уважение каквото и към съда.
Още от България
На старта е процесът за еманципацията на Европа - какъв е дневният й ред?
Не може доказани подлеци и предатели - чужди агенти на висши държавни позиции да ползват обилно кохезионните фондове и останалите ресурси на Европа, а да работят системно в полза на китайското икономическо проникване, в подкрепа на руското шпионско, пропагандно и военно проникване на европейска територия
Американското посолство ни поздрави за годишнина от членство в НАТО, а Тръмп иска да напускат Алианса
Съединените щати остават отдаден партньор в гарантирането на нашата обща сигурност, сила и просперитет, се казва в поздравлението
102 000 лв. бонуси за една преклонена главица, а за най-бедните пенсионери - 50 лева
Отношението към възрастните хора е в стил "бащицата дава", а правилното е тези 50 лв. да са включени в пенсиите им