Това, че не пускат клиентката ми под домашен арест е право на съда. Но е щокиращо мнението на съда, че мярката „домашен арест“ не може да се изпълнява, тъй като полицията не може да я изпълнява. Това означава – че нямат гривни. Това коментира в ефира на Нова ТВ Росен Желязков, един от двамата адвокати на Анита Мейзер, на която бяха повдигнати вчера две обвинения – за убийство по непредпазливост и опит да подкупи полицай.
Защитникът на Мейзер подчерта, че досега обвинението, че клиентката му е предложила пари не е доказана, но се насажда това в обществото. Желязков не е имал възможност да чуе дискът, уличаващ Анита в престъплението. Затова предпочита да се въздържи да коментира преди да е започнало делото.
Съдът изтъква още, че Мейзер е американски гражданин, че пътува твърде много и може да се покрие. Тоест, отхвърля се призумцията за невинност. Това, че тя е била изключително агресивна при задържането не е доказателство, че притежава средствата, които е предложила на униформените. Все още обаче нямам версии около смъртта на съпруга й. От протокола за разпит съм видял нейната интерпретация – нека да оставим следствените действия да приключат. Нека да видим и съдебно-медицинската експертиза. Събраните досега факти отхвърлят категорично да е имало груба сексуална игра, нямало е насилие и по взаимно съгласие са поставени свинските опашки, обясни адвокат Желязков.
Ако бъде доказана вината на Анита Мейзер по тези две обвинения, законът предвижда от 5 до 8 години затвор за причинена смърт по непредпазливост и от 10 до 15 години за предложен подкуп на полицай.
Още от България
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС
Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор
България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната
За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април
Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми
Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса