22 Май, 2026

Тошев, известен като агент Бор, дава акъл как да разчитаме соца, мълчи по темата за ДС

Тошев, известен като агент Бор, дава акъл как да разчитаме соца, мълчи по темата за ДС

Тошо Тошев

Тошо Тошев бащински поучава Антон Хекимян

Бившият собствник на вестник "Труд" Тошо Тошев написа книгата "Власт". В нея журналистът, известен с псевдонима от ДС агент Бор, разказва своите впечатления за социализма. В началото на сутрешния блок на БТВ Антон Хекимян се пошегува, че държи цялата власт в ръцете си. Тошев обаче на секундата бащински го посъветва, че трябва да се внимава с властта. 

Водещият изчетка бившия агент Бор и констатира, че книгата му щяла да бъде полезна за младите хора, тъй като журналистът, който наскоро стана младоженец, бил врял и кипял. 

"Твърде много се говори за комунизма. България не е живяла в комунизъм, а в някакво подобие. Сега живеем в социалистическа демокрация. Аз съм направил скромен разказ за група ситуации в малък окръжен град, как са живели хората, животът какъвто съм го видял и какъвто е. Дано някои хора да ми прочетат книгата. Става въпрос за посещение на генералния секретар в града, вдига се шумотевица, има фалш, сменят се цифрите", разказа Тошев. Хекимян попита журналиста, дали темата с досиетата не е поредната срамна страница в историята ни, но той предпочете да си замълчи като виден представител на ДС и да остави Екатерина Бончева след него да говори. 

Сподели:

Коментари (0)

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Решено беше министър-председателят, заместник министър-председател или министър, който не е отговорил в законния срок на въпрос или питане, да не е длъжен в 10-дневен срок да се яви лично пред парламента

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Разпоредителните сделки на дружеството, които той одобрява, ще могат да се обжалват пред окръжен съд

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Емил Ганчев и Венцислав Катинов стават заместник-министри на вътрешните работи