25 Февруари, 2026

Активисти питат: Къде е ДАНС по случая с бияча от Околовръстното?

Активисти питат: Къде е ДАНС по случая с бияча от Околовръстното?

Случаят с Георги Близнаков, станал известен като бияча от Околовръстното шосе, повдига много сериозни въпроси, свързани с националната сигурност. Това пишат активисти от „Обществен натиск“ във Фейсбук. Те поставят и конкретни въпроси:

1.Какво досега са предприели компетентните държавни органи спрямо проруските паравоенни организации на територията на Република България?
2.Предприети ли са мерки за тяхното идентифициране и неутрализиране?
3.Разследват ли се лицата, свързани с тях?
4.Разследва ли се къде се формират групите, как се финансират и къде се обучават?
5.Започна ли разследване на лицето Георги Близнаков във връзка с борбата срещу тероризма и съгласно новоприетите изменения на НК от Парламента в чл.108 а, с новата ал. 6 :"Български гражданин, който излезе през границата на страната с цел да участва в престъпление по ал. 1 - 4, включително против друга държава, се наказва с лишаване от свобода до десет години".

"ДАНС, прокуратурата и МВР дължат отговори на българското общество." смятат активостите и публикуват снимки на лица с паравоенни униформи и руски знаци и символи при тяхна акция пред украинското посолство в София на 18.05.2015 г. „Бездействието на българските правоохранителни институции в създаващата се ситуация може да се тълкува единствено като съзнателно застрашаване на гражданския мир в страната.“ пишат те в заключение.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Протестиращите искат "правосъдие за всеки и правосъдие навреме" - "в конкретен срок, а не в разумен"