5 Декември, 2025

Александър Йорданов: Пред комунисти оставка не се подава, от тях доверие не се иска

Александър Йорданов: Пред комунисти оставка не се подава, от тях доверие не се иска

Александър Йорданов

БСП постигна успех, сега ще тръбят това до последното село

Решението на Димитър Главчев да подаде оставка е сериозна холитическа грешка – негова лична и на ГЕРБ. Пред комунисти оставка не се подава, от комунисти доверие не се очаква и не се иска. Защото тази оставка показва склонност за нови и нови отстъпки пред БСП. След нея все повече дневният ред, както и тонът в парламента, ще се определя от БСП. Това посочва в свой коментар бившият председател на парламента Александър Йорданов.
Той е категоричен, че цинизмът на БСП е невероятен, а ГЕРБ са се огънали. 
Идеята, че чрез оставката на Главчев ще се хвърли прах в очите на Европейския съюз и БСП ще се кротне до края поне на председателството на Съвета на ЕС, е илюзия, израз на политическа наивност. По същия начин преди година Борисов изостави Росен Плевнелиев и демократичната общност в България в резултат на което имаме за президент Румен Радев. Пак в резултат на неразумното подаване тогава – оставката на правителството, днес имаме кабинет зависим от проруските псевдопатриотични партии. И условия за усилване на позициите на БСП.
Днес БСП постигнаха успех – принудиха към оставка председателя на парламента – първият човек в държавата наравно с президента. Никога компромисите и отстъпленията пред БСП, независимо с какви думи се обличат – за „национално съгласие”, „национален интерес” и „европейско председателство”, не са носили добро на България. Няма да донесат и сега.
Оставката на Главчев не е морален акт, а ДЕМОРАЛИЗИРАЩ АКТ – защото е отстъпление пред агресивното нахалство на БСП. И сигнал, че БСП са силни, че си връщат позиции че те диктуват положението в ПАРЛАМЕНТА И В ДЪРЖАВАТА. А ГЕРБ се опитват да лавират, за да оцелеят още малко на властова позиция. Това е впечатлението. Този сигнал ще бъде транслиран до последното село от партийните агитатори на БСП и представен като „победа на БСП”. 
Отново ще повтаря: ГОЛЯМА ПОЛИТИЧЕСКА ГРЕШКА, предупреждава в коментара си Александър Йорданов.
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

"Всякакви технически аспекти на влизането в еврозоната вече трябва да са изпълнени"

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Уран над нормата е открит и във водата на Харманли и две села

Лабораторен анализ показал наличие 31,2 μg/l, при максимално допустима стойност 30 μg/l, съобщиха от Общината.

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!