18 Юли, 2026

Александър Йорданов: При Рейгън се разпадна СССР, при Тръмп Русия ще повръща погълнатото

Александър Йорданов: При Рейгън се разпадна СССР, при Тръмп Русия ще повръща погълнатото

Александър Йорданов

Благодарение на Доналд Тръмп и неговата агресивна и популистка кампания републиканците – десни и консервативни по рождение, си върнаха властта над Белия дом. Тръмп даде един поучителен урок: в предизборната битка трябва да се говори популистки, за да се спечели. Трябва да се атакува противника с всички средства. Нещо, което не схванаха нито Реформаторите, нито ГЕРБ.Те не успяха да драматизират ситуацията по начин по който Тръмп отлично го направи. Караха я като разговор в кулоарите на концертна зала. Тръмп сложи боксовите ръкавици и успя.Нищо,че срещу него бе дама. Успя да я изкара по-крадлива и негодна дори от нашите политици. И спечели. 

Това е голям успех на дясната и консервативна Републиканска партия, а това означава и надежда за една по-дясна и по-консервативна американска политика.Това е добре за Пентагона, за НАТО и за отношенията САЩ-Европейски съюз-Великобритания.Следизборният Тръмп ще бъде различен от предизборния. Затова и напразни са руските надежди за подобряване на отношенията със САЩ, докато на власт е Путин. Политиката на САЩ ще се втвърди още повече, защото това е в курса на републиканската политика. При президент Рейгън се разпадна СССР. При президент Тръмп Русия ще повръща погълнатото.
Честито на Републиканската партия. Хубав ден за демокрацията!

Сподели:
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия

Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия

Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ 

2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново

2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново

За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък

Коментари (0)