26 Декември, 2025

Алиосман Имамов: Актуализацията не трябва да се използва за политически цели

Алиосман Имамов: Актуализацията не трябва да се използва за политически цели

„Актуализацията не трябва да се използва за политически цели. Тя е най-обикновена фискална операция. Това заяви зам.-председателят на Народното събрание Алиосман Имамов пред БНР.

Той допълни, че актуализацията може да стане днес, може и след изборите. Според него няма да има съществена разлика, ако се приеме, но ефектите ще са по-скоро положителни.

„На това трябва да гледаме като на един буфер срещу евентуалните негативни последствия за българската икономика и за обществото като цяло от политическата нестабилност и от процесите, които се развиват в България” допълни той. Имамов заяви, че не може да си обясни яростната съпротива на БСП.

„Ние сме длъжни, поради сложната политическа, социална и икономическа обстановка в страната по-скоро да подкрепим актуализацията, която дава някакъв шанс при евентуални проблеми през следващите дни до изборите, тези проблеми да бъдат преодолени с един солиден финансов буфер” обясни зам.-председателят.

Според него основният фактор против актуализацията е раздутата прогноза за приходите в бюджета. Имамов заяви, че данните, които са записани като план в оригиналния бюджет за 2014-а, са преувеличени.

Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина