17 Януари, 2026

Анализатор: Гласовете, които се купуват по избори в България, варират между 200 и 250 хиляди

Анализатор: Гласовете, които се купуват по избори в България, варират между 200 и 250 хиляди

След представяне на изследването в Делхи, индийските му колеги са споделили, че и при тях практиките са подобни

Гласовете, които се купуват по избори в България, варират между 200 и 250 хиляди. Цифрата зависи от това за какво са изборите, а при местния вот тя е най-голяма. Това обясни в студиото на "Денят ON AIR" политическият анализатор Стойчо Стойчев.

Той подчерта още, че по избори имаме и официално купени гласове чрез тези на застъпниците на политическите партии. Тези изводи Стойчев е направил след 4-годишно изследване, което обхваща всички провеждани избори в България от 2014 година досега.

Изследването му е поместено в първата книга на политическия анализатор "Контролираният и купен вот като инструмент за завладяване на държавата от организирани престъпни мрежи: политически рискове и тенденции".

"Смело би било да кажем една трета от подадените гласове да са контролирани по един или друг начин, но защо не", каза Стойчо Стойчев в ефира на Bulgaria ON AIR.

Политическият анализатор обясни още, че вече е представял резултатите от своето изследване на различни световни и европейски форуми. 

"Като цяло от колегите ми от балканските страни получавам много отзиви, че нещата при тях са сходни, да не кажа същите", сподели още Стойчев в ефира на "Денят ON AIR". По думите му след представяне на изследването в Делхи, индийските му колеги са споделили, че и при тях практиките са подобни.

"Абсолютно убедено твърдя, че нещата не могат да се променят с промяна в нормативната база", каза още той пред Bulgaria ON AIR.
Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

В Северна България температурите остават отрицателни през целия ден. Жълт код за ниски температури е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Добрич и Варна.

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."