"Проблемите в Спешната помощ не са от вчера. В стъпването ми в мандат заварихме няколко започнали проверки. При нас пристигнаха сигнали, които наложиха повторни проверки. Резултатите от проверките от всички органи показват нарушения по отношение на организацията, дейността, спазване на правилника, както и липса на контрол по отношение на дейността, на разписването на щата". Това каза министърът на здравеопазването Таня Андреева на изслушване в Комисията по здравеопазването.
„В цялата страна има нарушения както по отношение на екипите, така и по отношение на заплащането. Вече една година непрекъснато проверяващите институции се занимаваме с проблемите на Спешна помощ. Има до мен внесен доклад с предложение за освобождаване на директора на Центъра за спешна медицинска помощ, а другото предложение е временно да бъде назначен друг колега с цел подобряване на организацията на работата", посочи Андреева.
„Получих писмо от кмета на Столична община Йорданка Фандъкова, която изказа притеснение за работата и проблемите в Центъра за спешна медицинска помощ в София. Аз и ръководството на министерството не можем да си позволим заради някакви неуредици и липса на мениджмънт да си отиват хора", подчерта министър Таня Андреева.
Още от България
Режат парите за култура: Библиотеки, театри и читалища да съкратят разходите до 90%
"Ако трябва да се съкращават кадри, да се закриват работни места, все по-трудно ще се работи в библиотеката“, коментира изп. директор на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“
ДБ остро реагира на поредната масирана руска атака и балистичния удар с „Орешник“ в Украйна
"Използването на ракета от типа „Орешник“, която може да носи ядрени бойни глави, е не само нападение срещу Украйна. То е политически сигнал към Европейския съюз и той трябва да получи единен и категоричен отговор", се казва в позицията на коалицията
От 26 май започва придвижване на военни и военна техника за учението „Ответен удар 26“
Формированията от ротационния контингент от Сухопътните войски на САЩ и Многонационалната бойна група на НАТО в България ще се придвижат от Учебен полигон „Ново село“ до Учебен полигон „Корен“ на 31 май и 1 юни