9 Юли, 2026

Андрю Павлинич към Цветанов: Имаме добро сътрудничество с ДАНС и ГДБОП, реализираме успешни операции

Андрю Павлинич към Цветанов: Имаме добро сътрудничество с ДАНС и ГДБОП, реализираме успешни операции
Цветанов и Андрю Павлинич

Шефът на парламентарната група на ГЕР Бразговаря с директора на Международния оперативен отдел на Британската приходна и митническа агенция

Председателят на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред и председател на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов проведе работна среща в Лондон с директора на Международния оперативен отдел на Британската приходна и митническа агенция Андрю Павлинич. На срещата, която се проведе в Министерство на външните работи, двамата обсъдиха двустранното сътрудничество в сектор "Сигурност", съвместната работа с партньорските органи от държавите от Западните Балкани, както и модалностите на участието на Великобритания в осигуряване на колективната сигурност на ЕС след Брекзит. 

По време на разговора Павлинич подчерта изключително доброто сътрудничество между Британската приходна и митническа агенция и българските ДАНС и ГДБОП. "Благодарение на професионализма на българските колеги, както и на добре изградената ни мрежа от контакти в цяла Европа, успяхме да реализираме редица успешни разследвания и операции. Последната бе свързана с разкриването на център за фалшиви цигари в Ирландия", обясни Андрю Павлинич.
На свой ред Цветан Цветанов благодари за високата оценка и подчетра необходимостта да се запази доброто сътрудничество в Обединеното кралство на двустранно и многостранно ниво в рамките на ЕС и след Брекзит.
Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)