Брекзит роди небивало единодушие между Владимир Каролев и Ангел Джамбазки, които преди три години стигнаха до бой в тв студио. Станахме свидетели на малко родно чудо.
Лондон гласува за оставане, провинцията гласува за излизане, отсече икономистът Владимир Каролев в „Здравей, България” на Нова телевизия.
Дебатите във Великобритания бяха много професионални, но не съм сигурен, че това е стигнало до избирателите, обясни той. И продължи: „ Борис Джонсън взе да дава заден ход, но повече ме притеснява, че евробюрократите дават ултиматуми.”
Политиците, които не са избрани трябва да замълчат, а те сега говорят, обединиха се той и Ангел Джамбазки, евродепутат от ВМРО, който също бе гост в студиото .
„Те дразнят. Престанете да се месите каква да бъде краставицата, каква да бъде бутилката за олио. Едни еднакви чиновници говорят политически коректни глупотевини. Хората се дразнят от лицемерието, с което леви и десни се сношават в ЕП", обясни Джамбазки.
„Според мен изборът е по-скоро емоционален, отколкото рационален. Трябва да изчакаме да видим какво ще стане в следващите дни. Първо върви с пълна сила подписката за нов референдум, второ Шотландия и Ирландия не са съгласни с Брекзита и трето Борис Джонсън почна да дава на заден вход“, заяви Каролев.
Преди три години двамата събеседници едва не стигнаха до бой в bTV, днес радостно говорят едни и същи неща. Тогава вбесеният бивш царски депутат Владимир Каролев не издържа на обидите и словоизлиянията на Ангел Джамбазки. Войводата го нарече "педераст", не му даде да си каже думата за цената на тока и царистът напусна студиото, като си забрави таблета. Диана Найденова се правеше на синя каска в рубриката си по bTV , но и това не спря агресията на човека от ВМРО.“Искаш да национализираш нещо, за което държавата е отговорна...”, “Етати малоумния популист....”, не се сдържа Каролев, след тирадата и обвиненията на Ангел Джамбазки, че е човек на монополите, че НДСВ са продали тока и са направили цената му непоносима.
Още от България
Владимир Малинов е отстранен от поста изпълнителен директор на "Булгартрансгаз“
Мястото ще бъде заето от Кирил Равначки, който бе начело на държавния газов оператор, докато Малинов беше министър. Сменени са и други членове на Управителния съвет.
Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова
Той посочи, че политиката не трябва да се свежда единствено до упражняването на власт, а да бъде дългосрочно и последователно следване на общи цели.
Калина Андролова: Вкараха кабинета „Радев“ в перманентно оправдателен режим
Медиите и опозицията бързо се ориентират кои са слабите фигури и подпомагат превръщането им в карикатури, защото това руши доверието в партията, количеството персонални гафове преминава в качествено измерение на общото партийно цяло