13 Март, 2025

Анонимните на протест срещу статуквото

Анонимните на протест срещу статуквото

Още вчера, по време на пресконференция в „София прес" логистичният координатор у нас за „Световния протест на анонимните" Янаки Ганчев заяви, че основната цел на протестиращите е смяна на „45 плюс 23-годишното статукво и политически модели и да покажат своето виждане за това как животът в България трябва да се промени към по-добро, обясни Ганчев. 

Той подчерта, че в момента се намираме в ерата на интернет революцията и политическите динозаври не си дават сметка какво точно се случва. При всички случаи, обаче, той обеща, че след утрешният протест България няма да е вече същата.

Според координатора на протеста промяната може да стане по няколко начина: цялата политическа система - дим да я няма; разпускане на Народното събрание и Министерския съвет без рестарт на политическия модел от последните 23 години. „Ние не искаме да се повтаря политическата въртележка, при която едни се свалят, а други отново идват на власт и от която останалите 99% духаме супата", заяви още той.

Друга цел на недоволните, като част от промяната, е да се изринат всички политици, които пак искат да „яхнат" народа. Янаки Ганчев обеща, че шествието в понеделник няма да бъде протест, а един процес и може да се говори за постоянна протестна готовност. Той обясни, че настоящото управление само имитира диалогичност по отношение на проблемите и припомни няколко предишни протеста, координирани от него.

 

Сподели:
Ивилина Робинсън: Когато нямаш бюлетини, от които броиш гласовете, записваш в таблицата нула

Ивилина Робинсън: Когато нямаш бюлетини, от които броиш гласовете, записваш в таблицата нула

На 21 януари Централната избирателна комисия е била информирана, че в тези секции има липсващи бюлетини, каза вещото лице по делото за касирането на изборите

Петко Георгиев: Скандалът с изборите е сравним с КТБ – двама-трима крали, плаща народът

Петко Георгиев: Скандалът с изборите е сравним с КТБ – двама-трима крали, плаща народът

Партия „Величие“ няма да влезе в НС, защото ще създадат хаос и много големи проблеми, няма хора в парламента, които искат да падне правителството, коментира ПР-експертът Нидал Алгафари

Облачно, но слънцето ще се прокрадва, почти летни температури по обед

Облачно, но слънцето ще се прокрадва, почти летни температури по обед

Температурите продължават да се покачват и ще достигат 20°-25° през деня, за София - около 21°