27 Февруари, 2026

Ансамбълът на Нешка Робева плаща ток като промишлено предприятие

Ансамбълът на Нешка Робева плаща ток като промишлено предприятие

 

Той обясни, че са започнали първоначално с монопола в енергетиката. Така например при оспорване на сметки за ток ще се използва за сравнителна база предхождащ период и дружествата ще трябва да доказват, че клиент е повече от потребител. Така ще се избегне възможността да му прекъснат захранването. 

Куюмджиев обаче съвсем заби на въпрос на легендарната треньорка по художествена гимнастика Нешка Робева. Тя разказа в ефир, че само за януари са платили за отопление на зала над 6 хил. лв. за ток, защото ги водят като потребители на промишлени цели.

Каква промишлена организация сме ние, реално се водим дружество с нестопанска цел и произвеждаме здраве и красота, посочи Робева. 

Куюмджиев обясни, че техният случай вече бил отживелица, защото консуматорите  от индустрията били излезли на свободния пазар и сами се договаряли с производителя. Според зам. министъра скоро този проблем ще отпадне. Куюмджиев потвърди, че битката с монополите върви много трудно, но правителството щяла да я води до край. От септември започвали и регулация срещу топлофикационните монополи.

 

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита