29 Април, 2026

Антон Кутев: Имаше коалиция с ДПС, не и прегръдка

Антон Кутев: Имаше коалиция с ДПС, не и прегръдка

"Имаше коалиция с ДПС, не и прегръдка. Очевидно тази коалиция беше грешка. БСП е по-чиста от ДПС и безспорно е по-чиста и от ГЕРБ. Столетницата не е влизала в безпринципни договорки”. Това заяви в ефира на Нова телевизия Антон Кутев, който бе изключен от ръководството на столетницата.

"Съставът на Изпълнителното бюро винаги е бил право на лидера на БСП”, коментира той отстраняването си. Лидерът Михаил Миков не е разговарял с него преди изключването му. Научил го на пленума. Имали различия с лидера и затова било логично Миков да си назначи човек, с който са по-близки съмишленици. Различията им били доколко се използва капацитетът на Парламентарната група и на актива на столетницата. "Миков върна в голяма степен БСП към автентичното й ляво", каза Антон Кутев. "Проблемът е, че това не е показано, не е представено публично", според него.

"Миков иска да се свърши реална работа, не партията да се показва по медиите. Има хора с бизнес интереси, които искат да нахлуят в БСП. Бриго Аспарухов е виновен за скандала с подкупа в червената партия. Именно той пръв оповести за скандала. Ако е имал данни, трябвало е да иде в прокуратурата и да подаде сигнал” допълни бившият депутат.

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

"Попитайте главния секретар на МВР кои са шампионите по купуване на гласове на изминалите избори и отговорът сам ще дойде на мястото си", каза служебният премиер

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Той добави, че "Продължаваме промяната" държи на своя центристки профил и не смята да се ограничава само до десни послания

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения"