26 Декември, 2025

Антоний Гълъбов: Ако ГЕРБ преодолее шока, ще има най-здравата конструкция в следващото НС

Антоний Гълъбов: Ако ГЕРБ преодолее шока, ще има най-здравата конструкция в следващото НС

"България се намира в политическа криза и се случва безпрецедентна ситуация на неспособност това Народно събрание да излъчи второ правителство. Същественият въпрос е, че нейната спирала става все по-стръмна през последните няколко часа. Посоката е ясна – назад и встрани, защото до встъпването на длъжност на новоизбрания президент имаме все още актуалната политическа ситуация, разпределението на сили изглежда непроменено съществено". Така коментира оставката на кабинета политологът доц. Антоний Гълъбов пред "Фокус". 

"Възможно е да имаме ситуативен ефект на по-силна подкрепа за БСП, но това в никакъв случай не означава готовност за съставяне на правителство и управление на страната. Ако ГЕРБ преодолее шока от първата си загуба за 10 години и успее да постигне по-добър електорален резултат, в следващото Народно събрание няма да има по-стабилна политическа конструкция от сегашното”, коментира още политологът.

Доц. Антоний Гълъбов каза още, че подкрепата за ген. Радев не е преносима спрямо подкрепа за БСП на следващите избори. Според него големият проблем е в липсващото дясно политическо пространство.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен