9 Април, 2026

Антония Първанова: Думите на Местан за средствата по фонд "Земеделие" са цинични

Антония Първанова: Думите на Местан за средствата по фонд "Земеделие" са цинични

"Успях да реализирам обещанията, които дадох на избирателите преди да стъпя в Брюксел. С изключение на едно - да бъда инициатор на нова реформа за ефективност в работата на Европарламента". Това заяви лидерът на коалиция "КОД" и действащ евродепутат Антония Първанова в ефира на БНТ.

По нейни думи партията на либералите, към която принадлежи, е реализирала много положителни промени за по-добро функциониране на ЕС.

"Ние инициирахме съкращаване на бюджета на Европарламента с 5 процента и го постигнахме. Сега инициираме кампания за закриване на второто седалище на Европарламента в Страсбург, защото то гълта 180 милиона годишно. Успяхме да намалим и много други излишни разходи на данъкоплатците", коментира Първанова.

Тя заяви, че парите по еврофондовете не стигат до обикновения гражданин заради корупцията във високите етажи на властта.

 "Парите от еврофондовете не стигат до обикновените българи. Давам ви пример с днешното изказване на лидера на ДПС Лютви Местан. По фонд "Земеделие" той разясни, че ще разделя нивите на три - малка, средна и голяма. Като за голяма се смята такава с площ над 300 декара. Това е абсолютен цинизъм. В България има ниви по десетки и стотици хиляди декари площ, които принадлежат на големи фирми. Как човек, който притежава нива от 300 декара ще се пребори с подобен крупен конкурент?", попита политикът.

В заключение лидерът на "Код" съобщи, че в рамките на тези избори не се осъществява абсолютно никакъв политически дебат.

Сподели:

Коментари (0)

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

Инициативата е отворена за всички и е съвместен проект между фондация П.У.Л.С. и Община Перник за подпомагане на уязвимите групи.

БЧК отхвърли обвиненията, че участва в политическа и предизборна агитация

БЧК отхвърли обвиненията, че участва в политическа и предизборна агитация

"Всяко внушение от типа „хлябът или бюлетината“ е в пълно противоречие с ценностите на БЧК и с принципите на хуманитарната дейност."

МВР: Задържахме двама с раници, натъпкани с близо 90 000 евро за купуване на гласове

МВР: Задържахме двама с раници, натъпкани с близо 90 000 евро за купуване на гласове

"Мъжете са проследени и задържани на паркинг на голяма търговска верига. Парите - теглени в брой и тъпкани в раници. И двамата са с множество криминални прояви..", съобщи главният секретар на МВР Георги Кандев