3 Февруари, 2026

АПИ съветва: Не тръгвайте с летни гуми през проходите

АПИ съветва: Не тръгвайте с летни гуми през проходите

Проходите, на които се очакват снеговалежи, са: „Петрохан", „Троянски", „Шипка", „Републиката"

По високопланинските проходи през почивните дни се очаква влошаване на времето и на много места дъждът ще преминава в сняг. Прогнозата на синоптиците е за значително застудяване и през нощта срещу неделя, в районите с надморска височина 600-700 метра, дъждът ще преминава в сняг. В тази връзка Агенция „Пътна инфраструктура" апелира шофьорите, на които им предстои пътуване през следващите дни през планинските проходи да не тръгват на път с автомобили с летни гуми и да карат със скорост, съобразена с метеорологичните условия.

Проходите, на които се очакват снеговалежи, са: „Петрохан", „Троянски", „Шипка", „Републиката", „Ришки", „Айтоски", „Котленски", „Дюлински", „Твърдишки", „Обзорски", „Печинско", „Вратник", „Превала", „Предел", „Рожен" и „Пампорово".

Пътноподдържащите дружества имат дежурни екипи и са готови да реагират веднага и да обработят настилките, за да се осигури безопасното пътуване на шофьорите.
Сподели:

Коментари (0)

Правната комисия реши: До 20 изборни секции в държавите извън ЕС

Правната комисия реши: До 20 изборни секции в държавите извън ЕС

Не беше приета идеята на МЕЧ към ЕС да бъдат добавени още Великобритания, Северна Ирландия, САЩ и Канада. Беше отхвърлено и предложение на ПП-ДБ секциите в държавите извън ЕС да бъдат ограничени не до 20, а до 100.

ВАС отхвърли увеличените цени за паркиране в синята зона на Бургас

ВАС отхвърли увеличените цени за паркиране в синята зона на Бургас

Тъй като по-високите цени имат пряко финансово отражение върху гражданите и организациите, е следвало да има анализ на приходи и разходи при старите цени и очаквания ефект след повишението, а такъв не е представен, се съобщава в решението.

Втора фаза на консултации при Йотова - ГЕРБ-СДС с нова идея за служебен премиер

Втора фаза на консултации при Йотова - ГЕРБ-СДС с нова идея за служебен премиер

По думите на държавния глава консултациите не трябва да се възприемат като формалност