12 Юли, 2026

Арестуваха Босия пред парламента

Арестуваха Босия пред парламента

Дисидентът Николай Колев-Босия беше арестуван тази сутрин около 8,30 ч. Полицаи го отведоха в Първо районно в столицата, след като хвърли няколко домати и яйца срещу депутати.

През ноември 2012 г. известният дисидент от началото на прехода бе задържан, след като хвърля домати по сградата на парламента. Тогава го застрашаваше 2 години затвор, защото получи прокурорско обвинение за тежка хулиганска проява по член 325, алинея първа от Наказателния кодекс.

Сегашният протест на дисидента бил заради дупките по пътищата. По този повод сутринта пред НС имаше няколко полицейски патрулки. От СДВР са потвърдили, че Босия е бил арестуван и разпитван в Първо РУ на МВР.

През 2012 г. протестът на Босия беше срещу парламента бе заради “лошите закони, които не са закони, защото истинският закон е договор с цялата общност, защото в първа точка от Конституцията пише, че властта произлиза от народа”; срещу президентството заради “нищоправенето от страна на президентската институция, наведената поза при среща с представители на великите сили и назначението на отрепки за дипломати. Срещу безкритичното отношение при подписването на укази за влизането на законите в сила”; срещу правителството “заради цялостната политика и действията на МС срещу обществото и националните интереси”; срещу БНТ и БНР, защото “с нашите пари те обслужват една малка шайка от политически престъпници и мафиоти”.

Сподели:
Георги Касчиев: Още няма одит на АЕЦ Козлодуй, но ме сменят с "визия за засилване на екипите" - оставам безмълвен

Георги Касчиев: Още няма одит на АЕЦ Козлодуй, но ме сменят с "визия за засилване на екипите" - оставам безмълвен

Той беше сменен от поста председател на борда на директорите на АЕЦ „Козлодуй“ без да бъде уведомен от правителството

Борисов: Радев получи червен картон от ЕК, обща АЕЦ с Украйна е добре да се направи на тяхна територия - не в Белене

Борисов: Радев получи червен картон от ЕК, обща АЕЦ с Украйна е добре да се направи на тяхна територия - не в Белене

„След като „Белене“ стана нарицателна дума в Брюксел и след 21-ия пакет санкции за Русия, приема се, че е невъзможно строиш руска централа - може би на проруския електорат това му харесва да го чува, но практически не може да се случи“

Асен Василев, преди заседанието: ПП няма да подкрепи обща президентска кандидатура с ГЕРБ

Асен Василев, преди заседанието: ПП няма да подкрепи обща президентска кандидатура с ГЕРБ

По думите му в момента тече процес на разговори с ДСБ, „Да, България“ и Форума за демократично действие, който координира обсъжданията

Коментари (0)