Светият синод внезапно взе решение за освобождаването му
С огорчение напуска поста си игуменът на Бачковския манастир архимандрит Симон. Светият синод внезапно взе решение за освобождаването му, съобщи БТВ.
Архимандрит Симон изкара на поста три години, като наследи манастира от дядо Борис, който пък беше отстранен заради секс скандал.
За работещите в манастира смяната на игумена е нежелана и неочаквана.
Заповедта за отстраняването му пристигнала в четвъртък. В нея липсват мотиви. Пише единствено, че Светият синод е този, който назначава и уволнява.
"Вариантите са два: или има големи злоупотреби, които обаче не се споменават, или пък всички са гласували единодушно по заповед. Явно някъде нещо не им е допаднал моя стил на работа, аз съм монах и съм длъжен да изпълнявам всяко послушание на Светия синод", коментира Архимандрит Симон.
Игуменарницата е запечатана в очакване на проверка на документите. Само преди месец е приключила поредната ревизия на манастира за пет години назад.
В манастира пристигна и новоназначения игумен архимандрит Самуил. Очаква се в неделя той да бъде въдворен в Бачковския манастир официално.
Още от България
България вече разполага с антидрон системи - първите две пристигнаха
Системите са закупени от американската компания AXON
Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД
С подаденото заявление финансовото министерство застава зад предприетите от Министерството на икономиката и индустрията съдебни стъпки.
Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни
И точно защото ги няма в историята заради робите на Москва, младите хора стават удобна почва на отровните стрели на вражеската пропаганда