2 Април, 2026

Асен Агов: Гърция играе стара игра с ЕС

Асен Агов: Гърция играе стара игра с ЕС

Клише е СИРИЗА да се нарича крайнолява партия. Това е част от играта на Гърция и натиска, който оказва върху Европа. Цялата реторика на г-н Ципрас е реторика на натиска. Това заяви бившият депутат от ДСБ Асен Агов по ТВ News 7.


Гърция е играла многократно тази политическа игра, това е техен типичен подход. Тя е страната с най-много отписване на дългове в цялата си история, допълни Агов.

Според него, най-вероятно ще се стигне до оплетен европейски компромис, който ще даде достатъчно лице и на Ципрас, и на ЕС така, че нещата да се уталожат.

Жалко е, че докладът на ЕК за България не носи новина, а повтаря неща, от които ни е втръснало, коментира още Агов.

Всеки, който откаже да изпълни съдебната реформа, ще бъде изхвърлен от системата и това трябва да се знае, убеден е ексдепутатът.

Ако тази реформа не се проведе, подкрепата за България ще бъде държана като резерва и няма да може да се ползваме от нея, заяви Агов.

Вотът на недоверие беше колосална грешка на Лютви Местан, а ДПС изпада във все по-голяма изолация. Тази партия наистина има нужда от много дълбока реформа, категоричен е Агов.

Сподели:

Коментари (0)

Хампарцумян: Скъпите горива носят икономически риск, сравним с петролната криза от 70-те

Хампарцумян: Скъпите горива носят икономически риск, сравним с петролната криза от 70-те

„По-големият удар предстои, ако тази несигурност продължи“

Пеевски критикува правителството: Цените на всички храни, стоки и услуги галопират 

Пеевски критикува правителството: Цените на всички храни, стоки и услуги галопират 

С бездействието на служебният кабинет е абдикирал от ангажиментите си, а президентът, на чиято съвест тежи решението за Андрей Гюров, провежда някакви пиар срещи с представителите на институциите, от които няма нито полза, нито последствия

МС прие Доклада за отбраната за 2025 г.: Солидарни с Украйна, укрепваме възпиращата роля на НАТО срещу Русия в Черно море

МС прие Доклада за отбраната за 2025 г.: Солидарни с Украйна, укрепваме възпиращата роля на НАТО срещу Русия в Черно море

Отчетените разходи за отбрана през миналата година са в размер 4 838,4 млн. лв., или 2,13 % от БВП, а до 2035 година те трябва да достигнат до 5%