9 Май, 2026

Астероид приближава Земята

Астероид приближава Земята

За опасност от сблъсък обаче  и дума не може да става, твърди физикът от Националната астрономическа обсерватория на Рожен Пенчо Маркишки. 

Астероидът се доближава до Земята повече от дистанцията до геостационарните спътници, като представлява потенциална, макар и малко вероятна заплаха само за тях. Затова за края на света е смехотворно да се говори, коментира изследователят.

Най-голямата близост ще е в 21 ч и 25 мин официално време. Образно казано, астероидът, който е с големина 50 м., ще се провре под орбитата на спътниците. По време на преминаването DA14 няма да се вижда с просто око. Той обаче ще може да се документира с фотоапарати, способни да снимат нощем с дълги експозиции.

 

Сподели:

Коментари (0)

Радев  назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

Радев назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

В Министерството на финансите на длъжността заместник-министър е назначен Методи Валериев Методиев.

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Посланикът на Руската федерация в България Елеонора Митрофанова използва паметника на Альоша в Пловдив като пример за това, което нарече "борба срещу руските и съветските символи“ в Европа. В интервю за предаването Контра по Евроком тя, без да мигне с око, заяви, че паметникът е обект на "редовно оскверняване“.

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

"Даже Долорес Ибарури да възкръсне и целия Коминтерн да му се притече на помощ в “народен референдум”, няма как да стане", казва анализаторът