27 Май, 2026

"Атака" плаши с ново присъствие в парламента, но друг щял да е "подпирачката"

"Атака" плаши с ново присъствие в парламента, но друг щял да е "подпирачката"

С 9999 подписа националистите се регистрираха днес в ЦИК за участие в предсрочните парламентарни избори. "Атака" ще присъства и в следващия парламент, независимо от прогнозите на социологическите агенции, заплаши лидерът на партията Волен Сидеров и добави, че и при предишни избори партията е опровергавала негативните прогнози.

Лидерът на партията посочи, че листите за предстоящия предсрочен вот не са готови, но в тях няма да има изненади. "За мен е важно да имаме отбор от хора, които са готови на битка, отколкото хора, които носят някакви титли или са измислени авторитети. "Атака" винаги е била образец за отборна, принципна игра", посочи той.

Според Сидеров "съюзът ГЕРБ - ДПС е очевиден от доста време" и това показва и изказването на Бойко Борисов в Кърджали, че ако е на власт, ще има поне десетина мюсюлмани като заместник-министри.

"ГЕРБ се кани да управлява с подкрепата на ДПС и подпирачките ВМРО - НФСБ, Реформаторски блок", заяви Сидеров.

Той посочи още, че днес ще внесе в прокуратурата сигнал срещу служебния премиер Георги Близнашки за подправяне на данни в декларацията му за конфликт на интереси.

"България има нужда от изправяне на посоката, в която я водят", посочи Сидеров и допълни, че това означавало да се излезе от колониалното робство, да се води самостоятелна политика и да се прекрати враждебното отношение към Русия.

Сподели:
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално

Коментари (0)