27 Юни, 2026

Атлантици: Правителството направи правилна стъпка в превъоръжаването на армията ни с F-16

Атлантици: Правителството направи правилна стъпка в превъоръжаването на армията ни с F-16

Атлантическияj съвет на България разпространи своя позиция, след вчерашното заседание на правителството, на което беше взето реше да се постави начало на превъоръжаването на Българската армия със самолети F-16. Ето и пълния текст на позицията:
  
Атлантическият съвет на България /АСБ/ приветства решението на правителството
да предложи на Народното събрание да му разреши да преговаря със САЩ за придобиването на нов боен самолет F-16 блок 70.
АСБ  се надява, че  народните представители  ще  проявят на дело национална отговорност, независимо от партийната си принадлежност, като подкрепят решението на правителството.
АСБ счита, че това е първата правилна стъпка за годината към поставянето на начало на превъоръжаването на Българската армия с нова и оперативно съвместима с НАТО техника и очаква първият договор за годината да бъде със САЩ за придобиването на нов боен самолет F-16 V блок 70.
АСБ следи процеса отблизо и ще реагира незабавно на всички опити за лобистки натиск, насочен към проваляне на това решение, както и на всеки опит на институции, които нямат правомощия да решават този въпрос, да се опитват да влияят деструктивно на неговия ход.
Сподели:
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие

Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие

Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът

Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас

Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас

Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси

Военна техника се движи по пътищата на страната

Военна техника се движи по пътищата на страната

По републиканската пътна мрежа ще преминат автоколони с военнослужещи и военна техника от въоръжените сили на Република Франция и от въоръжените сили на Полша за участие в учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“

Коментари (0)